Różniste. Po pierwsze zajrzyjcie do najnowszego Classicauto, moje dwie strony o 125p, tylko coś przekłamało w ramce, bo produkcję zakończono w 1991:

okladka_80Wchodzę sobie wczoraj do hipermarketu i patrzę – pióra wycieraczek pasujące do Malucha i Dużego Fiata. A z tyłu można odczytać że nie są przeznaczone do nich, ale do…
DSC00010FSO Break Montana. No kapitalne 🙂 Unikatowe pióra do eksportowej, francuskiej wersji FSO 125p można kupić dziś w zwykłym sklepie. Bardzo ciekawe skąd chiński producent albo polski importer wzięli bazę modeli. Nie wiem, ale wiem dlaczego jest tam kombi, a nie ma sedana. Otóż od 1987 roku we Francji nie był już oferowany sedan, a jedynie kombi i pickup. Pióra są także do Fiata 126 Bis, ciekawe czy będą pasować do 126 ELX.

  • Zakończyła się aukcja prywaciarskiego znaczka przedniego, cena 21,50 zł ustaliła jego wartość rynkową. Mam jeszcze jeden, dlatego wystawiam również, w drugiej rundzie obniżam też ceny producenta metalizowanych kierunkowskazów, których jakość jest dziadowa 🙂 : http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=1237140

 

Miałem okazję pogrzebać przy swoim fiacie, ponieważ fabryczna oryginalność mu nie grozi, założyłem nowy zestaw prędkościomierza i liczniki – kupiłem kiedyś w styropianowym pudełku Mera Pafal. Metry z przebiegu dziennego są teraz krwistoczerwone, a mój samochód po remoncie zaczyna od zera.
DSC00005
Przy okazji zweryfikowałem teorię o ciemniejszych kloszach tylnych lamp z wczesnych bądź późnych emerów. Na zdjęciach mamy trzy rodzaje kloszy:
– NOS z 1998 roku(albo 1988);
– NOS z 1976 roku z polskimi znakami ale odblaskiem ALTISSIMO;
– używaną lampę z mojego egzemplarza z marca 1976, klosz ALTISSIMO;
Na zdjęciu po lewej stronie mamy klosze polskie z 1976, po prawej z 1998:
kloszJak dla mnie nie ma różnicy.
Tutaj mamy przyrównane czerwone klosze:
klosz3Kolor tych nowszych jest żywszy (oba nie były nigdy używane, więc wyblaknięcie nie zniekształca). Formy do kloszy musiały być przez te wszystkie lata odtwarzane i rzeczywiście, choć klosze pochodzą z tej samej firmy, można dostrzec drobne różnice, nie tylko w układzie znaczków. Poza stemplem roku produkcji w samych numerach nie ma żadnych różnic, oczywiście poza polskim odblaskiem zamiast włoskiego. Niewykluczone również, że klosze ze znaczkami ALTISSIMO zostały również wyprodukowane w Polsce, ale na oryginalnych włoskich formach.
Na koniec przyłożyłem używaną lampę ALTISSIMO do tej najnowszej, również nie widzę różnicy.
klosz2

  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Tumblr
  • Twitter